Nacházate sa: 

Peletové kachle COSTA (regulátor vrátane DIAĽKOVÉHO ovládania)

Peletové kachle COSTA (regulátor vrátane DIAĽKOVÉHO ovládania)

costa leták

 

Dostupné farby:

        Antracit                                        Bordo                                        Vanilla

antracit                    bordo                   vanilla

 

charakteristika

 

costa 1 costa 1 costa 2 costa 3

Všeobecný popis:

Krbové kachle COSTA sú určené na spaľovanie drevených peliet, sú vybavené regulátorom CEZA. Regulátor zaisťuje automatický chod kachiel, riadi zapaľovanie a vyhasínanie, ventilátory a podávanie paliva. Umožňuje použivať kachle na niekoľko prednastavených časových plánov. Podrobnosti k nastaveniu regulátora sú v samotnom návode k regulátoru.

Krbové kachle sú určené ku konvenčnému ohrievaniu priestorov v ktorých sú umiestnené, sú určené iba k lokálnemu vykurovaniu, nie sú prispôsobené na napojenie na vzduchový systém vykurovania.

Spaľovacia komora:

V spaľovacej komore je umiestnený horák kachiel, v ktorom prebieha spaľovanie paliva v automatickom režime. Hlavná časť horáku je zhotovená z nerezového materiálu, ktorý udržuje vyššie teploty v horáku pre dobré spaľovanie.

Celú prednú časť kachiel tvoria dvierka spaľovacej komory, ktoré sú z väčšej časti sklenené.

Výmenník krbových kachiel:

Hornú časť kachiel tvorý trubkový výmenník tepla.

Čistenie výmenníku kachiel:

V trubkovkom výmenníku je umiestnený mechanizmus, ktorý sa ovláda tiahlom v prednej časti kachiel.

Podávač paliva:

Palivo je do horáku podávané zo zásobníku paliva šikmým šnekovým dopravníkom, a potom gravitačne padá do horáku.

Prívod spaľovacieho vzduchu:

Ventilátor zaisťuje dodávku nutného množstva vzduchu pre proces dokonalého spaľovania v ohnisku. Vzduch je prisávaný do priestoru horáku cez nasávací otvor v dolnej zadnej časti kachiel. Výkon ventilátoru je regulovaný elektronicky pomocou regulácie, v závislosti od výkonu kachiel.

Doporučujeme využiť prípojky na externý spaľovací vzduch - pre prívod spaľovacieho vzduchu z vonkajšieho priestoru(vyústenie pre napojenie je na zadnej časti kachiel).

Horák:

Hlavná časť horáku je tvorená nerezovým hrncom. V jeho spodnej časti sú otvory pre prívod vzduchu. Horák a popolník tvorí jeden celok. Pre jeho vyčistenie ( je nutné vytiahnúť nerezový hrniec) nie je treba žiadne špeciálne vybavenie, je iba zasunutý do otvoru v podstavci. Ďalej je na dne spalinovej komory malý popolník, v ktorom sa zhromažďuje popol v priebehu horenia.

Elektrické zapaľovanie:

Zariadenie, ktoré automaticky zapaľuje horák. Hlavnou časťou je keramické teleso, ktoré sa rozžhaví a zapáli palivo. Celý proces je riadený reguláciou.

Opláštenie kachiel:

Opláštenie kachiel je tvorené oceľovým plechom s povrchovou úpravou (komaxit), kachle sú dodávané v troch farebných prevedeniach.

costa technické parametre
UNDEFINED: COOKIES_ALERT
Rozumím