Nacházate sa: 

SmartFIRE krbové kachle s výmenníkom

SmartFire krbové kachle na pelety s výmenníkom

SmartFire krbové kachle na pelety s výmenníkom

Interiérová krbové peletové kachle s výmenníkom SmartFire boli vyvinuté pre náročného klienta, ktorý požaduje všetky procedúry v automatickom režime a napriek tomu si chce ponechať pohľad do plameňov ohniska.

Štandardné vybavenie v základnej cene (bez príplatkov):

- Aut.čistenie horáka
- Aut. čistenie výmenníka
- Aut. zapaľovanie
- Ekvitermické riadenie reguláciou EcoMax800 (2 x MIX + TÚV)
- Aut. modulácie výkonu kotla

ODPORÚČANÉ PALIVO: drevené pelety (pr. 6 mm)
RUČNÉ KÚRENIE: nedá sa kúriť ručne, kachle výhradne pre kúrenie v automatickom režime.

Max. výkon: 12 kW
 
materiál: Oceľ palivo: drevené pelety (pr. 6mm)
podávač: automatický emisná trieda:

emisná trieda č. 5

(podľa EN 303-5 : 2002)

horák: keramický výmenník: oceľ, automatické čistenie
riadiaca jednotka: Fuzzy Logic Objem zásobníka 38 l
       
SmartFire peletové kachle s výmenníkom v šedej SmartFire peletové kachle s výmenníkom vo vínovej SmartFire peletové kachle s výmenníkom v oranžovej

Všeobecný popis

Peletové kachle s výmenníkom SmartFIRE sú určené pre spaľovanie drevených peliet, sú vybavené ekvitermickou reguláciou ktorá umožňuje riadiť dva vykurovacie okruhy a výrobu TÚV, automatickým čistením výmenníka kotla, automatickým čistením horáka, automatickým zapaľovaním, automatickým čistením výmenníka . Regulácia automaticky moduluje výkon kotla v rozsahu 30 - 100%  s cieľom zabrániť zbytočnému cyklovaniu.

Po automatickom zapálení kachlí, kachle prejdú do automatického režimu práce. Regulácia potom automaticky riadi množstvo podávaného paliva a výkon ventilátora. Vďaka automatickému riadeniu kachle dosahujú vysokú tepelnú účinnosť a nízke emisie v spalinách.

Spaľovacia komora

V spaľovacej komore je umiestnený horák, v ktorom prebieha spaľovanie paliva v automatickom režime. Hlavná časť horáka (keramický hrniec) je zhotovená z keramického materiálu, ktorý udržuje vyššie teploty v horáku pre dobré spaľovanie.

Výmenník kachlí

Horná časť kotla tvorí rúrkový výmenník tepla, kedy trubkovnice sú umiestnené zvislo. Vnútri výmenníka sú umiestnené nerezové pružiny, ktoré slúžia na čistenie výmenníka a zároveň majú funkciu turbolátorov.

Čistenie výmenníka kachlí

V trubkovnici výmenníka kotla sú umiestnené pružiny, ktoré slúžia na čistenie. Riadiaca jednotka v pravidelných intervaloch vykonáva automatické rozhýbanie pružín, čím dochádza k čisteniu výmenníka. Po ukončení vykurovacej sezóny sa odporúča vykonať ručné čistenie výmenníka a vykonať kontrolu čistiaceho mechanizmu.

Podávač paliva

Palivo je do horáka podávané zo zásobníka paliva šikmým šnekovým dopravníkom, a potom gravitačne padá do keramického hrnca horáka. Podávacia cesta je prerušená mechanickým turniketom, ktorý zabraňuje prehoreniu paliva do násypky.

Prívod spaľovacieho vzduchu

Primárny spaľovací vzduch je do spaľovacej komory nasávaný odťahovým ventilátorom, ktorý je umiestnený v hornej časti kotla. V dolnej časti zásobníka paliva sú umiestnené nastaviteľné vzduchové klapky pre primárny a sekundárny spaľovací vzduch.

Horák

Hlavná časť horáka je tvorená keramickým hrncom, v ktorého spodnej časti je pohyblivý rošt, ktorý je v pravidelných intervaloch automaticky odsunutý a popol spadne do popolníka.

El. teplovzdušné zapaľovanie

Zariadenie, ktoré automaticky zapáli horák, pracuje na teplovzdušnom princípe, kedy el. teplovzdušný zapaľovač fúka horúci vzduch do priestoru horáka. Celý proces je riadený reguláciou.

Opláštenie kachlí

Opláštenie kachlí je tvorené oceľovým plechom s povrchovou úpravou (komaxit), ktorý je izolovaný minerálnou vlnou.

SF 12 parametre
 
 
 
 
UNDEFINED: COOKIES_ALERT
Rozumím