Smart fire 11 kW

Smart fire 11 kW

Kotol SMART FIRE 11 je plne automatický

Viac
TnG-air INVERT 6 - 45 kW

COSTA

 

 

 

Viac
EcoTOUCH

EcoTOUCH

Dotyková regulácia EcoTOUCH je novou generáciou riadiacich jednotiek u našich kotlov peletových kotloch SMART fire.

Jej ovládanie je

Viac
Peletová kamna s výměníkem SmartFire

PelletFOCUS - automatický peletový kotol

Automatické peletové kotle PelletFOCUS s oceľovým výmenníkom sú osadené nerezovým horákom novej konštrukcie, ktorý v spojení s kvalitnou dotykovou reguláciou kotla EcoTOUCH 

Viac
HolzMaster 20 - 40 kW

HolzMaster 20 - 40 kW

Oceľový výmenník, nerezová prikladacia komora

Kotle HolzMaster 20 - 40 kW sú kotle na drevo - splyňovacie, prikladacia komora je vyložená

Viac
Máme najvyššie umiestnené automatické kotle na pevné palivá v Slovenskej republike

Máme najvyššie umiestnené automatické kotle na pevné palivá v Slovenskej republike

V júni 2010 sme spustili do prevádzky najvyššie umiestnenú kotolňu s automatickými kotlami na pevné palivá v rekonštruovanom horskom hoteli Sliezsky dom vo Velickej

Viac
Kvalitné kotle, automatické kotle od JÁN BUDAY BUILDING s. r. o.

Úvodná strana

dotácie 1

 

Podľa STN EN 303-5:2012 sa v Slovenskej republike môžu od Januára 2015 predávať iba kotle, ktoré spĺňajú emisnú triedu 3, 4 alebo 5. Kotle s nižšou emisnou triedou sa predávať nesmú, v opačnom prípade sa predajca dopúšťa porušenia zákona Slovenskej republiky.

 

Doprava ZDARMA!!! 

 

Automatické kotle umožňujú použiť niekoľko druhov palív, čím sa investor nevystavuje riziku nedostatku daného paliva na trhu. Kotle sú vyrábané s oceľovým alebo liatinovým výmenníkom a všetky sú štandardne vybavené ekvitermickou reguláciou s týždenným programom. Automatické kotle sa dodávajú v dvoch typových radách KOMFORT a PERFEKT, ktoré sú ďalej modifikované na konkrétne typy. Ďalšou radou  sú automatické kotle na pelety s názvom SMARTfire a PelletFOCUS s automatickým zapaľovaním a vyhasínaním, ktoré  dokážu veľmi efektívne spaľovať drevenné pelety (účinnosť vyššia ako 90%).

Niektoré typy naviac umožňujú prevádzku aj v ručnom režime, kedy je možné do kotla prikladať kusové palivo ( kusové drevo,väčšia frakcia uhlia, koks), takže zákazník nie je obmedzený iba na automatickú prevádzku, ale kotol je možné používať aj ako klasický kotol na pevné palivá. Kotle na pelety SMARTfire a PelletFOCUS sú určené iba na spaľovanie drevenných peliet.

Pre spaľovanie je vo väčšine automatických kotlov použitý retortový horák so šnekovým podávaním paliva. V prípade kotlov na pelety je použitý oceľový horák, do ktorého sú pelety sypané zhora a vďaka turniketovému podávaču je zabezpečená najlepšia ochrana proti prehoreniu do peletového zásobníka.

 

logo quatro

 

 

Ponúkame vám možnosť kúpy kotla podľa vášho výberu na splátky prostredníctvom firmy QUATRO. Nemusíte platiť jednorázovo, ale môžete mať doma nový kotol, ktorý budete platiť formou mesačných splátok. Pre viac informácií stačí kliknúť na https://www.quatropozicky.sk/ alebo náš môtňžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu.

 Automatické kotle na pevné palivá:

 • EKO KOMFORT, UniKOMFORT, EKO PERFEKT
 • Palivo pre automatický režim: čierne uhlie (5-25 mm), hnedé uhlie (5-25 mm), drevené pelety (6 a 8 mm), pri piestovom podávaní možno kúriť i hruboprachom (0-30 mm)
 • Palivo pre ručný režim: čierne uhlie, hnedé uhlie, kusové drevo, brikety uholné, brikety drevené, koks, ...

Automatické kotle na pelety, biomasu:

 • kotle na pelety SmartFire, splyňovacie kotle na drevo HolzMaster (pyrolýzne spaľovanie)
 • Palivo pre kotle na pelety: svetlé drevené pelety 6 mm
 • Palivo pre drevo kotle: suché drevo listnatých stromov (vlhkosť max. 20%)

Krbové kachle s výmenníkom na pelety:

 

hks lazar

Výrobcom týchto produktov je HKS Lazar

Záruka sa vzťahuje iba na kotly značky HKS Lazar predané firmou JÁN BUDAY BUILDING s. r. o. a zmluvnými partnermi. Na ostatné kotly sa záruka nevzťahuje.

PREHĽAD VÝROBKOV

 

SF 21 kW

SmartFIRE, je automatický kotol na pelety s oceľovým výmenníkom a keramickým horákom novej konštrukcie. Kotol je vybavený automatickým zapaľovaním, ekvitermickou reguláciou s týždenným programom pre kúrenie UV a TUV, elektronické riadenie ventilátora. Automatické čistenie horáka, mechanizmus pre jednoduché čistenie výmenníka. Účinnosť kotla 92,9 %.

aut. prevádzka

 • drev.pelety

palivo 5-25 mm

holz master

Holz Master kotol pre ústredné kúrenie splyňujúci drevo. Vybavený celokeramickým ohniskom a veľkou (105 l) nakladacou komorou. Prácu kotla riadi regulátor s PID algoritmom a snímačom spalín, spolupracujúci s izbovým termostatom s týždenným programom.

aut. prevádzka

 • drevo

pelletfocus

PelletFOCUS  je automatický kotol na pelety s oceľovým výmenníkom. Je osadený nerezovým horákom novej konštrukcie, ktorý v spojení s kvalitnou reguláciou kotla a výmenníkom kotla dokážu veľmi efektívne spaľovať drevené pelety.

KOTOL SPĹŇA EMISNÚ TRIEDU 5

aut. prevádzka

 • pelety

palivo 5-25 mm

krbová piecka

Krbové kachle  s výmenníkom SmartFire boli vyvinuté pre náročného klienta, ktorý požaduje všetky procedúry v automatickom režime a napriek tomu si chce ponechať pohľad do plameňov ohniska.

 aut. prevádzka
 • pelety

priemer 6 mm

costa

COSTA krbové peletové kachle COSTA sú určené na spaľovanie drevených peliet, sú vybavené regulátorom CEZA. Regulátor zaisťuje automatický chod kachiel, riadi zapaľovanie a vyhasínanie, ventilátory a podávanie paliva. Umožňuje používať kachle na niekoľko prednastavených časových plánov. Krbové kachle sú určené ku konvenčnému ohrievaniu priestorov, v ktorých sú umiestnené, sú určené iba k lokálnemu vykurovaniu, nie sú prispôsobené na napojenie na vzduchový systém vykurovania.

aut. prevádzka

 • pelety

priemer 6 mm

       

  KATALÓG KOTLOV NA PELETY

Katalóg 01

 Katalóg 02

 Katalóg 03

 Katalóg 04

 Katalóg 05

 Katalóg 06

 Katalóg 07

 Katalóg 08

 Katalóg 09

 Katalóg 10

Katalóg 11

Katalóg 12

Katalóg 13

Katalóg 14

Katalóg 15

Katalóg 16

Katalóg 17

Katalóg 18

Katalóg 19

 

 

 

UNDEFINED: COOKIES_ALERT
Rozumím